Епископ бањалучки

Његово Преосвештенство Епископ бањалучки Г. Јефрем

Епископ бањалучки Јефрем (у свијету Миле Милутиновић) рођен је у селу Буснови код Приједора, 15. априла 1944. године. Шест разреда основне школе завршио је у мјесту рођења, а VII и VIII разред у Санском Мосту, гдје потом похађа гимназију.

Опширније...

Служба Св. Платону

Служба Св. Свештеномученику Платону

Црквени календар

Свештенство храма

ПРОТОЈЕРЕЈ-СТАВРОФОР РАТКО РАДУЈКОВИЋ, АРХИЈЕРЕЈСКИ НАМЈЕСНИК БАЊАЛУЧКИ

 

Протојереј ставрофор Ратко Радујковић, рођ. 1942.год. у с. Друговићи, општина Лакташи, од оца Митра и мајке Јованке рођ. Бојић.

 

Завршио Богословију Св. Саве у Београду 1963.год.

 

Рукоположен у чин ђакона 21. септембра 1965. год., а презвитера 19. августа 1976. год. од епископа бањалучког др Андреја. Од 1965. до 1976. године службовао као ђакон при Саборном храму Св.Тројице и као службеник Епархијског управног одбора Епархије бањалучке. У периоду од 1976. до1982. године, службовао је на првој бањалучкој парохији, а од 1982. до 2009. године обављао дужност старјешине Саборног храма Св.Тројице и службовао као парох на другој бањалучкој парохији. У периоду од 2009. до 2011. год. вршио је дужност старјешине обновљеног Саборног храма Христа Спаситеља. Данас је архијерејски намјесник бањалучки и члан Црквеног суда Епархије бањалучке.

 

Има двоје дјеце: Александар (1967.) и Владислав (1973.)

 

Крсна слава: Часне вериге Св. апостола Петра.

 

Контакт: 051/233-370

 

ПРОТОЈЕРЕЈ ДРАГАН МАКСИМОВИЋ, СТАРЈЕШИНА ХРАМА

 

Парох: протојереј Драган Максимовић, рођ. 31.12.1981.г. у Бањој Луци, од оца Србобрана и мајке Бориславке рођ. Сладојевић.

 

Завршио Богословију Св. Петра Дабробосанског у Фочи 2001.г. и Московску духовну академију 2007.г.  у Русији.

 

Рукоположен у чин ђакона 31.10.2007.г. у Чесми, и у чин презвитера 12.07.2009.г. у Петрићевцу од епископа бањалучког Г.Јефрема.

 

Парох прве Бањалучке парохије. Прије доласка на ову парохију, службовао при Придворном храму Св.Тројице у Бањој Луци, и као службеник Епархијског управног одбора Епархије бањалучке.

 

Ожењен супругом Миланком Максимовић, рођ. Поповић.

 

Имају троје дјеце: Софија (2009.), Јована (2013.) и Никола (2016.)

 

Крсна слава: Свети Николај Мирликијски Чудотворац.

 

Контакт: Тел/факс. 051/233-370, e-mail: Ова адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели .

 

ПРОТОНАМЈЕСНИК ДР ДРАГАН ГРУЈИЋ

 

Парох: протонамјесник др Драган Грујић, рођен је 13. 10. 1974.год. у Бањој Луци, од оца Момира и мајке Милеве, рођ. Пеулић.

 

Дипломирао је на Православном богословском факултету Универзитета у Београду, 2001.год. На истом факултету је завршио постдипломске студије и одбранио магистарски рад, 2008.год.

 

Рукоположен у чин ђакона 21. 11. 2001.год. у манастиру Моштаници, а у чин презвитера 25. 11. 2001.год. у Саборном храму Свете Тројице у Бањој Луци, од Епископа бањалучког Г. Јефрема.

 

Опслужује дио друге бањалучке парохије и службује као војни свештеник при Команди за подршку Оружаних снага БиХ.

 

Ожењен супругом Маријаном Грујић, рођ. Младеновић.

 

Имају двоје дјеце: Ана (2003.) и Катарина (2009.)

 

Крсна слава: Свети Јован Крститељ

 

Контакт телефон: 051/233-371; e-mail: Ова адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели , Ова адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели

 

ПРОТОНАМЈЕСНИК БОРИСЛАВ ЂУРИЧИЋ

 

Парох: протонамјесник Борислав Ђуричић, рођен је 12. 4. 1980.год. у Добоју, од оца Милована и мајке Бранкице, рођ. Стокановић.

 

Завршио Богословију Света Три Јерарха у Србињу, 1999.године. Дипломирао је на Музичкој академији Универзитета у Источном Сарајеву (одсјек за црквену музику), 20. јуна 2004.год.

 

Рукоположен у чин ђакона 28. 8. 2004.год. у Бачванима – Козарска Дубица, и постављен је за парохијског ђакона при храму Рођења Пресвете Богородице у Ребровцу – Бања Лука. У чин презвитера рукоположен је 20. 6. 2008.год од Епископа бањалучког Г. Јефрема и постављен је за војног свештеника у касарни „Козара“ у Бањој Луци. Опслужује дио друге бањалучке парохије.

 

Ожењен супругом Наташом Ђуричић, рођ. Радосављевић.

 

Имају четворо дјеце: Исидора (2005.), Емилија (2008.), Никола (2010.) и Богдан (2016.)

 

Крсна слава: Свети архиђакон Стефан.

 

Контакт телефон: 051/233-371, e-mail: Ова адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели

 

ЈЕРЕЈ ДРАГАН ВИДОВИЋ

 

Парох: јереј Драган Видовић, рођен је 9. 11. 1982.год. у Бањој Луци, од оца Бране и мајке Драгице, рођ. Видовић.

 

Завршио Богословију Светих Кирила и Методија у Призрену (привремено у Нишу), а сада је апсолвент на Православном богословском факултету Универзитета у Београду.

 

Рукоположен је у чин ђакона 24. 10. 2010.године у храму Преподобне мајке Параскеве у Куљанима, а у чин презвитера 27. 10. 2010.године у храму Свете Тројице у Бањој Луци, од Епископа бањалучког Г. Јефрема.

 

Парох је треће бањалучке парохије.

 

Ожењен супругом Сандром Видовић, рођ. Пешић. Имају двоје дјеце: Тимотеј (2012.) и Касијана (2013.)

 

Крсна слава: Свети Јован Крститељ

 

Контакт телефон: 051/233-371; e-mail: Ова адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели

 

ЈЕРЕЈ МИОДРАГ КОПАЊА

 

Парох: јереј Миодраг Копања, рођен 07. 02. 1980 године у Бугојну, од оца Данила и мајке Невенке, рођ. Зубић.

 

Завршио Богословију Света Три Јерарха у Србињу 2000. године и Православни богословски
факултет Универзитета у Београду 2011. године.

Рукоположен у чин ђакона 03. 04. 2011. год. у храму Покрова Пресвете Богородице у Трну, а у чин презвитера 10. 04. 2011. год. у храму Рођења Пресвете Богородице у Котор Варошу, од Епископа бањалучког Г. Јефрема.

Службује као парох  четврте бањалучке парохије.

Ожењен супругом Маријом Копањом, рођ. Мијаиловић.  Имају двоје дјеце: Марта (2012.) и Данило (2014.)

Крсна слава: Свети Николај Мирликијски Чудотворац.

Контакт телефон: 051/233-371, e-mail: Ова адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели

 

ЂАКОН МР ЗОРАН ЂУРИЋ

 

Ђакон Зоран Ђурић, рођен 19.04.1981.године у Приједору, од оца Милана и мајке Јелене рођ. Ђумић.

 

Завршио Богословиију Света Три Јерарха у Србињу 2000.године и Православни богословски факултет Универзитета у Београду 2008. године. Дипломске академске студије мастер завршио 2012. године.

 

Рукоположен у чин ђакона 31.августа 2008.године у храму Свете Тројице, село Влатковићи - парохија Имљанска.

 

Парохијски ђакон при Саборном храму Христа Спаситеља.

 

Ожењен Бојаном Ђурић рођ. Контић

 

Имају двоје дјеце: Милош (2011.) и Христина (2013.)

 

Крсна слава: Свети великомученик Георгије – Ђурђевдан

 

Контакт телефон 051/233-371, e-mail: Ова адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели